
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Max Collector Current | 4.5 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 140 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 210 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Max Cutoff Collector Current | 25 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 3844
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11664
Ext.Price$0.11664
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11664 | $0.11664 |
| 10 | $0.10566 | $1.05660 |
| 50 | $0.09571 | $4.78550 |
| 100 | $0.08542 | $8.54200 |
| 500 | $0.07624 | $38.12000 |
| 1000 | $0.07405 | $74.05000 |
| 3000 | $0.07193 | $215.79000 |
| 5000 | $0.06889 | $344.45000 |
